Daha Konforlu Bir

Daha Konforlu Bir
Yaşam İçin...


Scroll Down
İletişim Bilgileri

Adres: Tubitak Gebze Yerleşkesi Barış Mh. Koşuyolu Cd. Dış Kapı:26 İç Kapı:30-31
Gebze / KOCAELİ

Tel: +90 262 503 25 10

E-posta: info@biosanas.com.tr

OSTEOARTRİT (OA) NEDİR?

OSTEOARTRİT (OA) NEDİR?

  • Osteoartrit (Kireçlenme), en yaygın görülen kronik kıkırdak hastalığı olarak bilinir. Kıkırdak, aşınma ve yıpranma ve/veya mekanik stres sonucu deforme oldukça, hücre dışı matris (ECM) kaybına yol açan şişme, ağrı ve inflamasyona sebep olur.
  • Diz osteoartriti, sıklıkla eklem içindeki ve çevresindeki yapıları içeren ve ilerleyen bir eklem hastalığıdır ve eklem kıkırdağı lezyonları, sinovit, subkondral skleroz ve osteofitlerle karakterize bir patoloji olarak kabul edilir.  
  • Diz osteoartriti çoğunlukla yavaş ilerleyen kıkırdak dejenerasyonu ve inflamasyonu ile karakterize edilen bir eklem hastalığıdır. Diz osteoartriti genellikle diz ağrısına ve hastanın hareketlerinin kısıtlanmasına sebep olur (örn. Yürümek ve merdiven çıkmak).  
  • OA ağrısı genellikle yapılan aktivite ile alakalıdır. Diz osteoartritinde, merdiven çıkmak, sandalyeden kalkmak ve uzun mesafe yürümek ağrıya sebep olabilir. Sabah tutukluğu genellikle 30 dakikadan kısa sürer. Hastalar genellikle bir dayanıksızlık semptomu olarak dizlerinin “bağının çözüldüğünü” ifade ederler.
OSTEOARTRİT (OA) SEMPTOMLARI NELERDİR?
OSTEOARTRİT (OA) SEMPTOMLARI NELERDİR?

OA eklem ağrısı tipik olarak aktivite ile şiddetlenen ve dinlenme ile rahatlayan bir hastalık olarak tanımlanır. Daha ilerlemiş olan OA ise dinlenme anında ve geceleri ağrıya neden olabilir ve uykusuzluğunda etkisiyle ağrı daha da şiddetlenebilir.

DEVAMI
HYARELIEF ™ NEDİR?
HYARELIEF ™ NEDİR?

Her enjeksiyon, osteoartrit (kireçlenme) gibi insan eklem hastalıklarında ekleme yüksek konsantrasyonda hyaluronik asit (HA) sağlar.

DEVAMI
HYALURONİK ASİT NEDİR?
HYALURONİK ASİT NEDİR?

Hyaluronik asit, D-glukuronik asit ve N-asetil glukozamin disakkarit birimlerinden oluşur.

DEVAMI