img

GÜVENLİK BİLGİLENDİRMESİ

Eğer hastanın bilinen herhangi bir alerjisi varsa, HyaRelief™ 2.0% ile tedavi için bir doktora danışmalıdır. Bu uygulama için, yalnızca eklem içi sinovyal eklem boşluklarına ajanların iletilmesine yönelik kabul edilmiş enjeksiyon teknikleri konusunda eğitim almış tıp uzmanları sodyum hyalüronat preparatlarını enjekte etmelidir. HyaRelief™ 2.0% osteoartrit ve eklem hastalıklarına sahip hastalar için tavsiye edilir. Ürün, hamile ve emziren kadınlar ile çocuklarda kullanılmamalıdır.

YAN ETKİ VE KOMPLİKASYONLAR

Enfeksiyon, Artralji (diz ağrısı), artroriz, Eklem (diz) rahatsızlığı, Eklem (diz) şişmesi,
Eklem (diz) efüzyonu, Eklem (diz) sertlik, Ekstremitede ağrı, Parestezi, Flebit, Kaşıntı,
Enjeksiyon bölgesinde eritem, Enjeksiyon bölgesinde ödem, Enjeksiyon bölgesinde
ağrı, Enjeksiyon bölgesinde reaksiyon, artropati, Baker kisti, Bursit, Bağışıklık tepkisi.

Enjeksiyondan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Enjeksiyonu takiben yaklaşık 48 saat boyunca yorucu aktivitelerden (örneğin tenis veya koşu gibi yüksek etkili sporlar) veya uzun süreli ağırlık taşıyan aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Ne zaman Hyarelief kullanmamalısınız?

HyaRelief™, üründe bulunan bileşenlerden herhangi birine karşı duyarlılığı olduğu bilinen hastalara enjekte edilmemelidir.
HyaRelief™, amaçlanan enjeksiyon bölgesi bölgesinde önceden mevcut deri enfeksiyonları olan hastalarda enjekte edilmemelidir.
HyaRelief™, bilinen sistemik kanama bozuklukları ve indeks eklemin bilinen enfeksiyonu ve enfekte ve iltihaplı eklemlere uygulanmamalıdır.
HyaRelief™ eser miktarda gram pozitif bakteri proteini içerebilir, bu nedenle böyle bir alerji öyküsü olan hastalara uygulanmamalıdır.